Fri
Apr
12
07:00 PM
Mission
RATH
6
7
Fri
Apr
12
07:30 PM
Rive-Sud
Fusion
10
9
Sat
Apr
13
08:00 AM
BC1
SK1
1
2
Sat
Apr
13
09:00 AM
AB3
AB2
3
1
Sat
Apr
13
10:00 AM
BC1
ON1
4
5
Sat
Apr
13
11:00 AM
AB1
NB1
3
0
Sat
Apr
13
12:00 PM
AB3
AB4
7
6
Sat
Apr
13
01:00 PM
QC2
AB1
1
0
Sat
Apr
13
02:00 PM
Wildfire
Mission
3
2
Sat
Apr
13
03:00 PM
WAM!
RATH
10
3

CRC/CCR U19




AB1-Team Alberta

3

AB3-Zone 2 Blaze

0


# Date Location Home Visitor
Fri, Apr. 12, 2024 3:30 PM Superior Propane Center/Rink A AB1-Team Alberta AB3-Zone 2 Blaze

Scoring 1st 2nd 3rd 4th Total
AB1-Team Alberta 0 3 0 0 3
AB3-Zone 2 Blaze 0 0 0 0 0

Shots 1st 2nd 3rd 4th Total
AB1-Team Alberta 4 10 4 4 22
AB3-Zone 2 Blaze 11 5 5 10 31

Power Plays
AB1-Team Alberta --
AB3-Zone 2 Blaze --

Scoring Summary

Period 1
No Scoring
Period 2
AB1-Team Alberta at 8:44 (PP) - #16 Taya Doree from #11 Sydnie Rock and #13 Katie Chapman
AB1-Team Alberta at 5:15 - #8 Sage Snethun from #15 Kaylee Armstrong and #16 Taya Doree
AB1-Team Alberta at 3:24 (PP) - #16 Taya Doree from #8 Sage Snethun and #13 Katie Chapman
Period 3
No Scoring
Period 4
No Scoring

Penalty Summary

Period 1
AB3-Zone 2 Blaze at 6:40 - #11 Claire Taniguchi for Tripping/Trebucher
Period 2
AB3-Zone 2 Blaze at 9:11 - #14 Karley Clark for Tripping/Trebucher
AB3-Zone 2 Blaze at 8:33 - #13 Kendra Schwartz for Body Contact/Mise en echec
AB1-Team Alberta at 6:55 - #12 Danielle Falconer for Tripping/Trebucher
AB3-Zone 2 Blaze at 5:15 - #5 Dylan Pighin for Holding/Retenue
AB3-Zone 2 Blaze at 2:20 - #7 Tessa Galandy for Charging/Assault
Period 3
AB1-Team Alberta at 8:56 - #11 Sydnie Rock for Major Penalty Body Contact/Penalite Majeure pour Mise enEchec
AB1-Team Alberta at 2:44 - #12 Danielle Falconer for Tripping/Trebucher
AB3-Zone 2 Blaze at 0:02 - #5 Dylan Pighin for Cross Checking/Double echec
Period 4
AB1-Team Alberta at 5:17 - #13 Katie Chapman for Body Contact/Mise en echec
AB1-Team Alberta at 1:40 - #6 Ashley Anderson for Body Contact/Mise en echec

AB1-Team Alberta Players

# Name G A PTS PIM
16 Taya Doree 2 1 3 0
8 Sage Snethun 1 1 2 0
13 Katie Chapman 0 2 2 2
11 Sydnie Rock 0 1 1 4
15 Kaylee Armstrong 0 1 1 0
1 Kayden Gunderson 0 0 0 0
2 Marissa Dyck 0 0 0 0
5 Hailey Dunn 0 0 0 0
6 Ashley Anderson 0 0 0 2
9 Lauren Lesko 0 0 0 0
10 Kimberly Dunn 0 0 0 0
12 Danielle Falconer 0 0 0 4
18 Megan Sterchi 0 0 0 0
19 Sarah McKnight 0 0 0 0
20 Mya Althen 0 0 0 0
23 Riley Chapman 0 0 0 0
31 Gwenyth Walker 0 0 0 0

AB1-Team Alberta Goalies

# Name MP GA SHOTS SAVES

AB1-Team Alberta Staff

Name
Caley Mineault
Kennedy Kryvenchuk
Kim Snethun
Marla Wheeler
Melissa Penman

AB3-Zone 2 Blaze Players

# Name G A PTS PIM
1 Addison Hough 0 0 0 0
2 Madison Rice 0 0 0 0
3 MAREA MOMAN 0 0 0 0
4 Charlie Craig 0 0 0 0
5 Dylan Pighin 0 0 0 4
7 Tessa Galandy 0 0 0 2
8 Bailee Wathen 0 0 0 0
11 Claire Taniguchi 0 0 0 2
12 Samantha Munro 0 0 0 0
13 Kendra Schwartz 0 0 0 2
14 Karley Clark 0 0 0 2
15 Liv Haug 0 0 0 0
17 Riley Schwartzenberger 0 0 0 0
21 Talisa Cowley 0 0 0 0
27 Cassandra Vaillancourt 0 0 0 0
30 aeva lott 0 0 0 0

AB3-Zone 2 Blaze Goalies

# Name MP GA SHOTS SAVES

AB3-Zone 2 Blaze Staff

Name
Aaron Cowley
Angie Pighin
Kennedy Rice
Meghan Kelly

Officials

Alex Hanes, Official-Officiel.le
Breanna Nembhard, Shot Clock Operator
Courtney Pettitt, Official-Officiel.le

Teams




RAMP Registration

Join thousands of association partners using RAMP Registration Solutions.

More Information

RAMP Official Assigning

#1 with Officials...for very good reasons.

More Information

RAMP Websites

Manage your identity from the palm of your hand to the top of your desk.

More Information

RAMP Team App

Keep your coaches, parents, athletes, and fans connected, seamlessly.

More Information